SINAV

PROGRAMLARI

 

AMERİKAN KÜLTÜR SINAV İNGİLİZCESİ  - ONLINE DESTEK PAKETİ

 

Amerikan Kültür Dil Okulları bünyesinde IELTS, TOEFL, YDS, YÖK DİL, YKS DİL (YDT) ve PTE programlarına kayıt yapan tüm öğrencilerimize sınıf dışında eğitimlerini devam ettirmeleri adına ücretsiz online eğitim sağlamaktayız. Her sınav için ayrı ayrı hazırlanmış yapay zekalı web ve mobil uygulamalarımızla sizlere sınıf dışında 7/24 destek verecek programları ücretsiz vererek başarınızı garanti ediyoruz. Mobil uygulamalarımızda;

Kişiye Özel: Seviyeye ve hedefe uygun özel çalışma programı

Tek Kaynak: Başka herhangi bir kaynağa ihtiyaç duymadan hedeflenen puana ulaşma garantisi

Sınırsız Çalışma: 7/24 istenilen yerde ve zamanda çalışma imkânı

Sanal Zeka: Kişiyi sistem içerisinde bir öğretmen gibi takip ederek kişinin eğitimini yönlendiren; çalışma sürelerini, sınav sonuçlarını takip eden sanal sistem

 

Kurs Detayları

 

Amerikanca Kültür Dil Okulları bünyesinde belirli bir seviyeye gelen öğrencilerimiz ihtiyaçları doğrultusunda sınav eğitim programlarına katılabilirler. Genel İngilizce programlarımıza belli bir seviyeye kadar katılan veya hali hazırda İngilizce seviyesi yeterli olan öğrencilerimiz sınav programlarımıza katılabilmektedir.

 

Bu sınavlar, dünyaca geçerliliği kanıtlanmış IELTS (International English Language Testing System) veya TOEFL (Test of English as a Foreign Language) olabileceği gibi ülkemizde YÖK  tarafından düzenlenen YÖKDİL veya YDS sınavları ile OSYM tarafından düzenlenen YDT sınavları

 olabilmektedir.

 

TOEFL (Test of English as a Foreign Language)

 

TOEFL, ana dili İngilizce olmayan adayların İngilizce bilgisini ölçmek amacıyla ETS (www.ets.org) tarafından düzenlenen bir sınavdır. Dünya üzerinde geçerliliği en yüksek düzeyde olan sınavlardan birisi olan TOEFL, her yıl dünyada 1 milyonun üzerinde aday tarafından tercih edilmektedir. TOEFL eğitim ve akademik alanlarda tercih edilmesinin yanı sıra, birçok şirket ve kurum için de bir gösterge niteliğindedir.

 

Sınav, ülkemizde birçok şehirde ayda 3 veya 4 kere düzenlenmektedir ve adaylar başvurularını internet üzerinden yapmaktadır. Ankara Amerikanca Kültür Dil Okulları tüm sınav grubu öğrencilerine ÜCRETSİZ olarak başvuru işlemleri danışmanlığı sunmaktadır. Sınav, okuma, dinleme, yazma ve konuşma olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır. Sınav tamamen bilgisayar üzerinden yapılır. Her bölüm 30 puan üzerinden değerlendirilmektedir ve sonuç belgesinde her bölümün skorları da ayrı ayrı belirtilmektedir.

Toplam 4 ayrı bölümün skorunun ortalaması alınır ve adaylar 0-120 arası bir skora sahip olurlar. Dünyada pek çok akademik kuruluş ve kurum geçerli skor olarak 81 ve üzerini baz almaktadır. İyi üniversite ve kuruluşlara girebilmek için ise 90-100 üzeri skor alınması gerekmektedir.

Sonuçlar internet üzerinden ortalama 20 gün içerisinde duyurulur ve adaylar 4-6 hafta arasında yazılı belgelerini alabilmektedirler. Sınavın geçerlilik süresi 2 (iki) yıldır.

 

IELTS (International English Language Testing System)

 

IELTS, 1,5 milyondan fazla aday ile her yıl dünyada en çok tercih edilen İngilizce yeterlilik sınavıdır. IDP Education ve British Council tarafından düzenlenen sınav, 125 ‘den fazla ülkede geçerliliğini korumaktadır. Dünya genelinde 10.000’in üzerinde kurum tarafından kabul edilmektedir.

2 yıl geçerlilği olan IELTS sınavı, 4 aşamadan oluşmaktadır.

·       Listening (Dinleme) (30 dk.)

·       Reading (Okuma) (60 dk.)

·       Writing (Yazma) (60 dk.)

·       Speaking (Konuşma) (11-14 dk.) olmak üzere toplam 2 sa 45 dk. sürmektedir.

 

Listening, Reading ve Writing sınavları aynı anda gerçekleşirken Speaking sınavı aynı gün başka bir saat veya önceki gün ya da ertesi gün gerçekleşebilmektedir.

3 tip IELTS sınavı mevcuttur. Academic Test, General Test ve Life Skills.

Eğitim ve iş amaçlı IELTS sınavını kullanacak adayların Academic Test,

Göçmenlik ve pilotaj gibi amaçlar için kullanılacaksa General Test,

İngiltere’de aile birleşimi sebebiyle test alınmaktaysa ise Life Skills testi alınmalıdır.

 

Ayrıca UKVI IELTS (UK Visa and Immigration) adında bir sınav daha uygulanmaktadır. Bu sınav şekil olarak tamamen aynı olmakla birlikte ücrette farklılık gösterir ve İngiltere’ye vize başvurusu esnasında kullanacak adayların mutlaka UKVI IELTS sınavına girmesi gerekmektedir.

IELTS eğitim programları yoğun bir hazırlık döneminden oluşur. Öğrenciler ileri derece İngilizce bilgilerinin yanı sıra sınava yönelik çalışmalar da yaparlar. Ankara Amerikan Kültür Dil Okulları’nda bu yoğun programlara katılabilir ve geleceğinize yön verebilirsiniz.

 

YDS  (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı)

YDS sınavı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenmekte ve uygulanmaktadır. Toplam 80 soru bulunan sınavda soru dağılımı şu şekildedir:

 

Vocabulary (kelime bilgisi) : 5 Soru

Grammar (dil bilgisi) : 10 Soru

Cloze Test : 10 Soru

Sententce Completion (cümle tamamlama) : 10 Soru

İngilizce-Türkçe Çeviri : 3 Soru

Türkçe- İngilizce Çeviri : 3 Soru

Reading Comprehension  (Okuma parçaları) : 20 Soru

Dialogue (Diyalog tamamlama) : 5 Soru

Restatement (anlamca en yakın cümleyi bulma) : 4 Soru

Paragraph Completion (Paragraf tamamlama) : 4 Soru

Irrelevant Sentence (Anlam bütünlüğünü bozan cümle):  5 Soru

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (YDS ) yabancı dil seviye puanları aşağıdaki gibidir.

 

90-100 arasında puan alanlar (A) seviyesi

80-89 arasında puan alanlar (B) seviyesi

70-79 arasında puan alanlar (C) seviyesi

60-69 arasında puan alanlar (D) seviyesi

50-59 arasında puan alanlar (E) seviyesi

 

YDS sınavı 5 yıl boyunca geçerli olmakla birlikte üniversitelerde, devlet kurumlarında ve bazı özel kurumlarda İngilizce yeterliliği kanıtlamak amacıyla kullanılmaktadır. Bazı üniversitelerde akademik kadrolar için YDS sınavının geçerlilik süresi yoktur.

 

TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı), DUS (Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı) ve EUS (Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı) gibi sınavların dil yeterlilikleri noktasında YDS kullanılabilmektedir.

 

Amerikan Kültür Dil Okulları bünyesinde, alanında uzman eğitmenler tarafından YDS kursları düzenlenmektedir. Belli bir İngilizce seviyesine gelen adaylar, YDS hazırlık kurslarına başlayabilmekte ve profesyonel sınav programı ile bu önemli sınava hazırlanabilmektedir.

 

YÖKDİL (Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı)

 

Yükseköğretim Kurumlar Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) adayların kendi alanlarındaki (Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri) dil bilgilerini ölçen bir sınavdır. YÖK (Yüksek Öğretim Kurumu) başkanlığında Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi iş birliği ile hazırlanmaktadır. Sınav 2019 yılından bu yana ÖSYM tarafından düzenlenmektedir.

 

YÖKDİL sınavına, yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvuracak adaylar ve üniversite içerisinde akademik yükselme isteyen adaylar girmektedirler.

 

TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı), DUS (Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı) ve EUS (Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı) gibi sınavların dil yeterlilikleri noktasında YÖKDİL kullanılabilmektedir.

 

Yüksek Lisans ve Doktora başvurularında kullanılacak YÖKDİL sınavının geçerlilik süresi 5 yıldır. Öğretim üyeliği ve doçentlik başvurularında ise herhangi bir geçerlilik süresi yoktur.

 

Sınavda çoktan seçmeli ve 5 şıklı toplam 80 adet soru sorulmaktadır.

 

YDT HAZIRLIK KURSU

 

YDT, Öğrenci Seçme ve yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından uygulanan bir sınavdır. Sınav soruları her sene ÖSYM tarafından hazırlanır. YDT İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde yapılmaktadır. YDT sınıflarına alınan ve zaten belirli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olan öğrenciler taktik ağırlıklı bir sınav olan YDT’de performansı artırmayı amaçlayan bir eğitim anlayışıyla yetiştirilirler. Eğitim sistemi, sınav sistemi ve stratejileri doğrultusunda uygulama içeriklidir ve genel İngilizce eğitim çalışmalarını içermez.

 

İlk adım Seviye Belirleme Sınavı’dır. Kurumumuza kaydolan tüm üniversite adayları bu sınava alınırlar. Sınav sonuçları özenle değerlendirilerek, adaylar bilgi düzeylerine en uygun grupta öğrenime başlarlar. Eğitimler  hafta içi ve hafta sonu olarak (haftada en az 5  gün)  yapılmaktadır. Eğitim süresince her hafta en az 1 deneme sınavı yapılmaktadır. ( Nisan ayından itibaren haftada 5  deneme sınavı yapılmaktadır.)

 

YDT Sınavlara Hazırlık Programlarına  kayıt olan öğrenciler program süresince genel İngilizce kurslarımızdan ücretsiz olarak yararlanabilirler. Tüm kitap, CD, materyal ücretsiz olarak verilir. Arzu eden öğrencilerimizi özel ders ile birebir olarak da YDT  sınavına hazırlamaktayız.

 

 

 

PROFICIENCY (HAZIRLIK ATLAMA SINAVI)

 

Proficiency (Yeterlilik sınavı) üniversitelerin kendi bünyeleri içerisinde hazırladıkları yabancı dil seviye tespit sınavıdır. Her üniversitenin sınavında önemli nokta ileri okuma becerisi ve kelime bilgisidir. Hazırlık atlama sınavları üniversitelerin, öğrencilerine dil seviyelerini değerlendirmek amacıyla uyguladıkları sınavlardır. Her üniversitenin yabancı dil bölümleri tarafından hazırlanan Hazırlık atlama sınavları, öğrencilerin çeşitli alanlarda (Grammar, writing, listening, reading, speaking) yabancı dile hakim olup olmadıklarını değerlendirmektedir. Sınavlar, üniversitelerin izlemiş oldukları yönetmeliğe göre soru sayısında ve içerdikleri bölümlerde değişiklik göstermektedirler. Proficiency sınavına hazırlık programı; konusunda uzman eğitmen kadromuz tarafından verilmektedir. Öğrencilerimizin okuduğu üniversitenin sınav formatına göre özel olarak hazırlanır. Amaç; öğrencimize sınav stratejisini kazanmalarını sağlamaktır. Öğrencilerimizin İngilizce okuma, yazma, dinleme ve dilbilgisi becerilerine hakim olmaları özel materyaller, ödevler, vs.. ile sağlanır.

 

 

 

gemlik ingilizce

gemlik ingilizce kursu

ingilizce kursu

gemlik özel ders

gemlik almanca

gemlik yabancı dil

kumla kurs

gemlikte ingilizce

ingilizce gemlik

gemlik

gemlik özel dersler

gemlik almanca aile birleşimi

gemlik sertifika

gemlik ingilizce sertifika

gemlik çocuklar için ingilizce

ingilizce çocuklar için

ortaokul ingilizce gemlik

ilkokul ingilizce gemlik

gemlik kurs

gemlik fransızca

gemlik tercüme

gemlik büro

gemlik kurs

gemlik ydt

gemlik tyt

gemlik almanca özel ders

gemlik ingilizce kursları

Hakkımızda

Köklü dil eğitim anlayışını çağdaş yöntemlerle sürekli yenileyen Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları Türkiye’nin farklı bölgelerine kadar ulaşmıştır. Temsilciliklerimizle en yaygın yabancı dil eğitim kurum olmaya devam ediyoruz. Amerikan Kültür Dil Okulları  yabancı dil eğitimini Türkiye’de ki her okulunda belli bir standart içinde sürdüren ulusal bir markadır.

EĞİTİMLERİMİZ

Bireysel İngilizce Eğitimleri

----------------------------------------------------

Kurumsal İngilizce Eğitimleri

----------------------------------------------------İngilizce Sınav Programları

----------------------------------------------------

Bireysel ve Kurumsal  Almanca

----------------------------------------------------

Diğer Sınav Hazırlık Programları

----------------------------------------------------

İLETİŞİM

Adres:

Eşrefdinçer Mah. Özkan Sokak No:4 Kat:1

 

 

Gemlik / Bursa /Türkiye

 

 

Telefon: 0224 513 33 39

 E-mail: gemlik@amerikankultur.org.tr

Tüm hakları  Özel Gemlik Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursuna aittir.